Konsertopplevelser -

konserter/forestillinger jeg har vært på

                                               

           Jeg har opp gjennom årene vært på mange konserter og andre forestillinger som har gitt meg gode opplevelser og musikalsk inspirasjon.

            Dette er et forsøk på en oversikt over disse     (div. mindre, lokale og/eller "interne" konserter i forb. med jobb o.l. er ikke tatt med her)

   De er ført opp i omvendt kronologisk rekkefølge etter beste evne så langt tilbake som jeg kan huske.. (med ev. linker til konsert- /artistomtaler e.l.)

 

 

30.06.: Elton John (+ Foy Vance, Dagny) - Color Line Stadion, Ålesund

 

23.06.: OverOslo, Grefsenkollen: Mezzoforte, Chris deBurgh, (Ila Auto) , Silya & the Sailors, Tom Jones

 

17.06.: Goldbergvariasjonene med Trio Taus + Dag Filip Roaldsnes Ensemble med Kåre Nymark - Arbeideren/Ålesund Kammermusikkfestival

 

11.06.: Ålesund Live med bl.a. Jarle Bernhoft, Dumdum Boys, Tellef Raabe og Comet Kid

 

03.06.: Dream Police - "Rock on the Dock", Vestnes .

 

04.05.: Jonathan Kreisberg Quartet with David Kikoski - Søstrene Fryd, Ålesund

 

03.05.: Masterclass/workshop med Jonathan Kreisberg - MUNO Ålesund

 

20.04.: Maria Mena - Terminalen, Ålesund

 

01.04.: Absolutt Øivind - med Øivind Blunck, Reidun Sæther, korister/dansere og pianist - Ørsta Kulturhus

 

13.03.: Ingebjørg Bratland m/band - Parken Kulturhus

 

11.03.: Remember When og Ålesund Strykekvartett - Parken Kulturhus (avisomtale)

 

06.03.: Voxing m/Langevåg Musikkorps - Musikalsk messe med musikk av S.Dagsland, Langevåg Kyrkje

 

24.02.: Øystein Sunde/Ingrid Bjørnov - Parken Kulturhus

 

14.02.: Brazz Brothers Spjelkavik kirke

 

13.02.: "Spring Awakening", elevforestilling Fagerlia MDD, Parken Kulturhus

 

04.02.: Riksteatret: (Are) Kalvø - Parken Kulturhus

 

19.01.: Håvard Gimse, Parken Kulturhus - https://www.alesund.kommune.no/sub/kultur/index.php/program/havard-gimse

 

13.01.: "Et lite stykke Norge med 2MU", Fagerliaulaen - https://www.facebook.com/events/1587102874845445/

 

 

 

2015:

 

16.12.: Julekveld med 3MU i Borgund Kirke

 

12.12.: Julekonsert med Anita og Torill Valderhaug, Bjørnar Myhr, Runar Tafjord og Kåre Nymark jr., Langevåg Kyrkje

 

11.12.: Helene Bøksle – Ålesund Kirke (Sindre Hotvedt, Jonas Vemøy, Markus Lillehaug Johnsen)

 

04.12.: Bjørn Eidsvåg – Parken Kulturhus (Anders Engen, David Wallumrød, Kjetil Steensnæs, Bjørn Holm)

 

25.11.: Stille Natt, Hellige Natt - Langevåg kyrkje (Rune Larsen, Tor Endresen, Maria Haukaas Mittet, Marian Aas Hansen, Alexander Rybak,

Jon-Willy Rydningen, Olav Torget, Voxing/Håvard Sveås)

 

15.11.: Kari Bremnes m/band, Terminalen

 

09.11.: Silje Nergaard, Håvar Bendiksen og Hallgrim Bratberg, Terminalen

 

01.11.: DAVID m/Voxing, Håvard Sveås, band, Indre Strøk og solist Hans-Petter Moen, Parken Kulturhus

 

29.10.: Jan Eggum og Hovedøen Social Club, Terminalen

 

24.10.: Samuel Ljungbladh m/band, Filadelfia/pinsekirka

 

16.10.: The Show must go on, Åge Sten Nilsen m/korister(solister) og band, Parken Kulturhus

 

01.10.: GISKE m/venner - Releasekonsert/presentasjon, gym.salen Giske skule

 

25.09.: Børre presenterer: Staffan William-Olsson (Børre Dalhaug, Audun Skorgen, Kåre Nymark, Peter Wergeni, Kjetil Jerve), Jazzsirkelen, Thon Hotel

 

20.09.: Ålesund Symfoniorkester med konferansier Knut Jørgen Røed Ødegaard - Musikk fra Universet

 

07.08.: Saga - Gressvik Torg, Fredrikstad

 

18.07.: Moldejazz: Maya Vik m/band, Ole Børud m/band

 

15.-17.07.: Tall Ships Races Ålesund, flere konserter, bl.a. Brazz Brothers, Håvard Sveås med band, Ålesund Strykekvartett og div. lokale solister, Frode Alnæs, D'sound, Jenny Langlo, Red Hot m/Knut Marius Djupvik

 

08.07.: Toto, Olympiahalle, München

 

07.07.: Sting, Mönchengladbach

 

01.07.: Bobby Mc Ferrin/Chick Corea, Berlin Philharmonie

 

30.06.: Tommy Emmanuel, Haus Ennepetal, Tyskland

 

29.-30.05.: Ørskog Bluesfest, Sjøholt m. bl.a. TOKLE (Tricia Boutte, Kåre Nymark, Kristoffer Tokle m.fl.), Knut Reiersrud m/band, Frode Alnæs trio,

Nina Attal, Øystein Greni, Sven Zetterberg, Good Time Charlie

 

08.05.: deLillos, Terminalen, Ålesund

 

07.05.: "Guitar Clinic" Musikktorget med Mathias "IA" Eklundh

 

02.05.: "Slow eastbound train" - Daniel Herskedal m.fl., Volsdalen kirke

 

24.04.: Adam Douglas m/band, Teaterfabrikken

 

29.03.: Missa Dolorosa, Borgund kirkekor m.fl. , Borgund kirke

 

27.03.: "Heksejakt" - teaterforestilling med profesjonelle skuespillere/musikere og studenter fra dramalinja ved Fagerlia vgs. - Avholdshjemmet

 

21.03.: Anita Skorgan med Jon Willy Rydningen og Olav Torget - Teaterfabrikken

 

26.02.: Jonathan Kreisberg Quartet- Invit. Ålesund

 

24.01.: Borgny- flukten fra flammene  - Parken kulturhus

 

10.01.: Berliner Philharmoniker, Bruckner: Symfoni nr. 8 i C-moll dir. Herbert Blomstedt - Berlin Philharmonie  ,   Moblow med Bruno Müller (gtr)- Quasimodo, Berlin

 

09.01.: «Des Kaiser Neue Kleider» - Komische oper, Berlin   «West Side Story» - Komische oper, Berlin  Moblow - Quasimodo, Berlin Philharmonie 

 

2014:

 

09.12.: Kulturskolens julekonsert i Spjelkavik kirke (jeg var lydmann)

 

06.12.: Bjørn Eidsvåg (med Kjetil Steensnæs, Geir Holm, Anders Engen og David Wallumrød) - Parken Kulturhus  (strømmen gikk 30 min. ute i

konserten, og Eidsvåg og bandet fortsatte ufortrødent med kassegitarer og (til dels flerstemt) sang, og det ble en stemningsfull intimkonsert i om lag

30 min. til før vi måtte forlate lokalet..)

 

27.11.: Stille natt, Hellige natt : Rune Larsen, Elisabeth Andreassen, Tor Endresen, Marian Aas Hansen, Olav Torget, Jon-Willy Rydningen og Voxing- Ålesund Kirke

 

13.11.: Kammerkonsert Kunstmuseet Kube: Ålesund Strykekvartett og Kjetil Lunde Ingvaldsen

 

08.11.: FagerLIVE! - Jubileumsforestilling med nåværende og tidligere elever ved Fagerlia vgs. Musikk/Dans/drama

 

07.11.: Stian Carstensen/Ulf Nilsen - "Improvisasjoner over 1814" - Spjelkavik kyrkje

 

01.11.: Scott Henderson Trio (Gary Novak, Udo Pannekeet), Herr Nilsen, Oslo

 

01.11: Babylon Brothers, Herr Nilsen, Oslo  (Staffan William-Olsson-guitar, Erik Smith-drums, Tom Erik Antonsen-bass, Jens Andreas Kleiven-keys)

 

31.10.: Billy Elliot , Folketeateret, Oslo

 

25.10.: "Vær hilset" - Ola Bremnes m/band (Olaf Kamfjord, Kristin Skaare, Terje Nohr Olsen samt Anne-Randi Håheim Nilsen)+ Ålesund, Ellingsøy og Borgund Kirkekor (med bl.a. min far) - Ålesund Kirke

 

02.10.: Jakob Rypdal Trio (tidligere elev) - Kunstmuseet Kube

 

 

03.09.:  Excess Luggage (Vigleik Storaas, Steinar Nickelsen, Håkon Mjåset Johansen) - hjemme hos Ole Reinlund på Valderøya (!)     -   Bilder

 

 

16.07.: Moldejazz: Jarle Bernhoft,Timbuktu med Damn! - (Romsdalsmusset)   omtale Bernhoft

 

16.07.: Moldejazz:  Jon Larsens Willy Nickersons Egg med Tommy Mars m.fl.  (Alexandrakjelleren)    forhåndsomtale    omtale

 

17.07.: Moldejazz:  Ylvis, Sivert Høyem  (Romsdalsmuseet)        omtale Ylvis     omtale Sivert Høyem

 

17.07.: Moldejazz:  Snarky Puppy (Teatret vårt/PLASSEN)

 

            Moldejazzomtaler   BILDER

 

 

12.07.: Båtfestivalen Ålesund: Allsang på Sankten (Håvard Sveås, Børre Dalhaug, G.K. Breivik, Knut A. Antonsen, Trude farstad, Runa Godø Sæther,

Frode Alnæs med div. lokale solister) , Dance With A Stranger - The Last Dance

 

05.07.: Sommerfesten Giske m. bl.a. Laleh, Hedvig Mollestad Trio, Marion Ravn, Egil Olsen, Sigrid Raabe, Padawan, Violet Road, Thom Hell,

Kråkesølv, Egil Olsen, Hanne Kolstø, Monica Heldal, Captain Walker, Knekklectric, Tellef Raabe, Sassybeat, Lena Nymark m.fl.  

(Flere tidligere gitarelever var med i flere av banda..)

 

24.05.: Midtsommerjazz Ålesund: Molvær/Sagen Trio (for anledningen med Frode Grønmyr), Morning has Occurred, Keimzeit, Red Hot,

Henning Kvitnes, LidoLido, Hellbillies, Marius Neset Birds m.fl.

 

08.05.: Pat Metheny Unity Group - Bjørnsonhuset. Molde         forhåndsomtale         omtale rbnett.no

 

 

24.04.: Maria de Buenos Aires - Parken Kulturhus

 

03.04.: Kunstmuseet Kube torsdagskonsert Jugendstilkafeen - Vokalgruppa BLY (Helen Louise Solberg og Ingrid Romarheim Haugen) med

Hanna Gjermundrød - jeg var selv lydmann på konserten.  - Forhåndsomtale

 

07.03.: Solokonsert Knut Reiersrud Scenå Jazz-og bluesklubbIngebrigt Davik-Huset - jeg var selv support/oppvarmingsartist!

 

01.03.: UKM lokalmønstring Parken Kulturhus Ålesund (hadde selv med et elevband fra Kulturskolen)

 

??.02.: Jungelboken - elevforestilling Fagerlia vgs/MDD - Parken Kulturhus

 

18.01.: Støttekonsert "Livsglede" i Borgund kirke med flere aktører, medvirket selv på to innslag (se også her)

 

17.01.: Gisle Børge Styve/Heine Totland; Teaterfabrikken, Ålesund

 

2013:

 

 

03.11.: Voxing og Hilde Marie Kjersem med Ålesund Strykevartett "extended version" og Bernt Roar Baade; perc.: "Vi stemmer i en frydesang" -

Spjelkavik Kirke  -  konsertomtale

 

24.10.: Kunstmuseet Kube - Triokonsert med Miki Campins; marimba/slagverk, Bjørnar Myhr; piano, og Yuri Hashimoto; fløyte 

 

19.10.: Sigvart Dagsland m/Sykkylven Gospelkor; Sykkylven kirke (var selv med og spilte i første del av konserten, sammen med koret)

 

17.10.: Robert Post/Harald Kvasnes/Gjermund Fredheim-: "Popmusikk i ny drakt" - Kunstmuseet Kube

 

09.10.: Sondre Bratland/Annbjørg Lien - Borgund Kyrkje

 

05.10.: Schwarzkaffee - Quasimodo, Berlin

 

27.09.: Bjørn Berge - Vega Rock Bar, Ålesund

 

26.09.: Møremusikarduo: Jøran Hatten; klarinett, Bjørnar Myhr; klaver - Kunstmuseet Kube

 

21.09.: Stig Ulv - Lyspunktet, Ålesund

 

13.09.: Dag Filip Roaldsnes 4 & Ålesund Strykekvartett, Spjelkavik Kirke, "Først suite"

 

08.09.: Musikalsk messe med Håvard Sveås og Paul David Longstreth, Langevåg kirke

 

27.07.: Sommerfesten Giske; Kaizers Orchestra, Big Bang, Bjørn Eidsvåg, Orango, Haddy N'Jie, Rune Berg/Ronnie Larsen/Alex Rinde/The Margarets, Moddi,Vegas m/Thomas Numme, William Hut, The South, William Hut, Pelbo, Pål Angelskår

 

07.07.: Montreux Jazz Festival, Sveits; Jazz Juvenocracy, Big Band de l'EJMA-Valais ("Music in  the park"gratiskonserter)

 

19.06.: Avslutningskonsert med 3MU fra Fagerlia/musikklinja - Arbeideren, Ålesund

 

14./15.06.: Midtsommerjazz (Ålesund): Jamie Cullum, Beady Belle, Farmers Market, Gammalgrass, Ole Paus, Motorpsycho, Sinead O'Connor,

Bugge (Wesseltoft) and Friends + jam

 

08.05.: "Den levende skogen"  med"1-2-3- klang"-elevene fra Ålesund Kulturskole - Spjelkavik Barneskole/Aktivitetshallen  -  

Jeg var lydmann under forestilingen..

 

27.04.: Quite Quiet Project (Elvis-låter i ny drakt) med Lisa Dillan (vokal) og Asbjørn Lerheim (gitarer) Friheim, Langevåg

 

20.04.: Minnekonsert for Ingolf Drabløs med diverse lokale artister; medvirket også selv med Asgeir Berg Band.

 

19.04.:  Joseph Williams m/bandOle Børud m/band - Sjøborg Kulturhus, Ulsteinvik

 

07.04.: Voxing og Jan Eggum - KOR e alle heltar hen?  - Parken Kulturhus    "omtale"

 

09.03.: Jan Eggum og Halvdan Sivertsen (m/band: Håvard Langås Bendiksen; gitar, Trond-Viggo Solås; bass, ?: trommer ) - Ørsta Kulturhus

 

06.03.: Leif Ove Andsnes - Parken Kulturhus     forhåndsomtale

 

16.02.: Terje Gewelt Trio med Staffan William-Olsson og Adam Nussbaum  Teaterfabrikken/Jazzsirkelen Ålesund

 

14.02.: Nattens umusikalske dronning - Hege Schøyen og Jan Martin Johnsen - Parken Kulturhus Ålesund

 

09.02.: Ylvis 4 - Parken Kulturhus Ålesund

 

24.01.: Mike Stern og Jan Gunnar Hoff Quartet m/Ole Morten Vågan og Gard Nilssen - Storyville jazzklubb, "Plassen", Molde        www.mikestern.org

 

17.01.: Ingrid Bjørnov : 2012-ouverturen - Parken Kulturhus (med Javed Kurd, Rino Johannessen og Ole Petter Hansen Chylie)

 

12.01.: Fire Flate  m. bl.a. Carlos Alberici og Lars Martin Thomassen - Jazzkafè/Jazzsirkelen First Bar

 

2012:

 

29.12.: Jazzsirkelens Julejazz på Teaterfabrikken m. bl.a. District Nine (Børre Dalhaug & co.), Big Odd Band (m/bl.a. Jenny Langlo og

Bjørn Johan Muri som solister, KYLPERT (tidligere musikklinjeleever) og MJEK (nåværende musikklinjeelever), samt jam etterpå.

 

24.11.: Hedvig Mollestad (Thomassen) TrioScenå Jazz-og Bluesklubb i Brattvåg (ID-huset)  Jeg var også for anledning vikargitarist i oppvarmingsbandet BRIIF                         BILDER (av Pål Andrè Måseidvåg)

 

23.11.: Solokonsert med Robert Post Steinovnen i Ålesund

 

11.11.: Gospelkonsert Langevåg Kyrkje med Håvard Sveås, band (Jan Thormodsæter, Kåre Lystad, ? Knotten) og vokalgruppe (med bl.a. Sølvi Røren,

Trude Farstad, Runa Godø Sæther m.fl.) 

 

19.10.: Reunion-konsert med det lokale jazz-rockbandet RIFF - Det Grøne Treet, Volda

 

17.10.: Susanne Sundfør solo - Ingebrigt Davik-Huset Brattvåg

 

09.10.: Victoria scene/Nasjonal Jazzscene Oslo - Allan Holdsworth Band (m/Anthony Crawford (bass) og Virgil Donati (tr.))

 

29.09.: Ole Reinlund og Kåre Nymark jr. - Valderøy kirke -  Johanneskapellet

 

29.09.:  Dag Filip Roaldsnes - Kunstmuseet Kube - solokonsert (Ungjazzfestivalen)

 

23.09.: Ålesund Symfoniorkester- Parken Kulturhus med bl.a.Miki Campins som solist i marimbakonsert av Øyvind Westby.

 

26.08.: Dorothy Papadakos - Ålesund Kirke - Toccata i d-moll (Bach) + orgelimprovsisasjon til stumfilm (Phantom of the Opera)   Forhåndsomtale

 

25.08.: Ålesund kammermusikkfestival/Avholdshjemmet: Goldbergvariasjonene - stryketrio: Liv Hilde Klokk, Ida Bryhn, Kaori Yamagami     forhåndsomtale

 

10.08.: Lee Ritenour - Sentrum scene, Oslo (m/Tom Kennedy; bass, Jesse Milliner; keyboards, Wolfgang Haffner;drums)

 

05.08.: Håkon Kornstad (tenorsax og tenorsang) (med Per Zanussi (bass), Øyvind Skarbø (tr./perc.) og Sigbjørn Apeland, (trøorgel)) : "Tenor Battle" - Dyrkornfabrikken/Kyrkjehola Kulturbeite

 

28.07.: Sommerfesten på Giske - diverse artister, bl.a.: Man Get Out, Highasakite, Team Me, Larkin Poe, Jonas Alaska, Anna Ternheim, Melissa Horn,

Jahn Teigen, Gabrielle, Sondre Lerche og Travis.

 

20.07.: (Moldejazz): Nils Petter Molvær, Seun Kuti & Egypt 80, Norah Jones - Romsdalsmuseet  (artistomtaler)

 

      (14.07.: Hørte (og delvis så via storskjerm) deler av Paul Simon-konserten i Hyde Park, London (Hard Rock Calling 2012), utenfor gjerdene..)

 

13.07.: Wicked - Musical Apollo Victoria Theatre London (i hovedrollene: Rachel Tucker og Gina Beck)

 

12.07.: Queen + Adam Lambert - Apollo Hammersmith, London   Setlist

 

11.07.: Eric Johnson (+ Chris Maresh; bass, Wayne Salzmann; drums)- Leicester Square Theatre, London   setlist

 

19.06.: Avslutningskonsert med 3MU fra Fagerlia Vgs. - Arbeideren

 

15.06.: Midtsommerjazz St.Olavs plass Ålesund: Hedvig Mollestad Trio, Jarle Bernhoft med band, Ola Kvernberg/Liarbird, James Morrison,

Nattjam med Carstensen med venner

 

09.06.: Avslutnings/eksamensforestilling for 2MD Bårdar Akademiet- Chat Noir Oslo, med bl.a. datter Synne     BILDER

 

18.05.: CD-slipp-konsert med Strange Days (Odd Einar Holten; gitar, Ingolf Nilsen; vokal, Erik Krogen; bass, Tommy Eide; orgel/synth,

Jan Arild Skjøstad; trommer) -  Teaterfabrikken

 

12.05.: Ungt Talent 2012 Parken Kulturhus - med unge lokale talenter som solister med Big Odd Band under ledelse av Odd Fossum -

jeg var med som jurymedlem.

 

11.05.: Trondheim Jazzorkester, Teaterfabrikken (Jazzsirkelen)

 

05.05.: Lars Petter Vågnes Orgeltrio med L.P. Vågnes, orgel, Frode Grønmyr; gitar og Simon Kongshaug; trommer, pluss gjester Peter Wergeni; sax og

Tine Soligard Brekstad; vokal - Jazzsirkelen, First Bar

 

27.04.: Solveig Slettahjell og Morten Qvenild, Parken Kulturhus

 

20.,21. og 22.04: UKM Fylkesmønstring Møre og Romsdal, Larsgårdshallen, Ålesund - var med som jurymedlem her..

 

06.04.: Korsets Vei - Langfredags-meditasjon i Borgund Kyrkje  med Borgund Kyrkjekor, Kathrine Amdam Eckholm, Kjetil Kvangarsnes m.fl.

 

24.03.: High School Musical - Chateau Neuf, Oslo.  ART Musikal & Ballettskole - med bl.a. datter Synne i en av hovedrollene (hun er også jenta på plakaten).. INFO

 

11.03.: Musikalsk messe med utdrag fra musikalen "David" i Langevåg kyrkje med Voxing og Håvard Sveås, B.R.Baade,G.K.Breivik og K.A.Antonsen.

 

09.03.: "Almost Connected" med Håvard Sveås, Geir Kistian Breivik, Bernt Roar Baade, Knut Andreas Antonsen og Tone Rekdal Sperre -

Langevåg Kyrkje

 

16.02.: Kunstmuseet Kube, Ålesund - Johannes Wik; harpe, Ålesund Strykekvartett, Oskar Sletfjerding, Siri Marie Bergsmark  INFO

 

11.02.: "Cabaret" -  Elever fra Fagerlia-Musikk/Dans/Drama - Parken Kulturhus

 

02.02.: Beate Slettevoll Lech m/band - Min song og Hjerteskatt (oppjazza religiøse folketonar og salmar):- med Helge Norbakken (perc),

David Wallumrød (orgel,keyb.), Erlend Slettevoll (piano) Marius Reksjø (bass)  -  Borgund Kirke

 

28.01.:  Jan Eggum solo - Teaterfabrikken, Ålesund

 

2011:

 

03.12.: "Stille Natt Hellige Natt": Tor Endresen, Rune Larsen, Marian Aas Hansen og Anita Skorgan med musikerne Jon-Willy Rydningen og

Olav Torget og koret Voxing m/Håvard Sveås - Spjelkavik Kirke

 

27.11.: Jubileumskonsert med Møremusikerne & Brazz Brothers - Parken Kulturhus

 

25.11.: Himmelskip - Knut Reiersrud/Iver Kleive - Skodje Kyrkje  - BILDER

 

19.11.: Nordvest Big Band med koret Frisk Bris og Jan Eggum - Parken Kulturhus

 

13.11.:  Voxing m/Håvard Sveås og Kenneth Ekornes (perc.) - "Vær Hilset" (sanger av Petter Dass/Ola Bremnes) - Spjelkavik Kirke

 

05.11.: "Men DA må du ha.." : Øystein Sunde og Meget i Sløyd, Parken Kulturhus Ålesund  

 

28.10.: Halvdan Sivertsen m/band*, Parken Kulturhus, Ålesund  (* Håvard Langås Bendiksen; gitar, Trond-Viggo Solås; bass, Rune Mathisen; trommer/perc., ?: trompet)

 

26.10.: Sigvart Dagslands Bryllups- og begravelsesorkester*, Spjelkavik Kirke, Ålesund     *(Ingelin Reigstad Norheim; gitar/mandolin/sang,

Hildegunn Garnes Reigstad; Perkusjon/klokkespill/autoharpe/marxophone/sang, Torjus Vierli; keyboards/sang, Julian Berntzen; fiolin/mandolin/sang)

 

21.10.: "Minikonsert" på Ålesund Kulturskole med Hayden Powell trio (Eyolf Dale; piano, Rune Neergard; kontrabass)

 

16.10.: Salmekveld i Borgund Kyrkje med salmar av Matias Orheim.  Kåseri og song: Svein Sindre, song: Borgund kyrkjekor, musikk: Kjetil og Ove Kvangarsnes

 

13.10.: Jarle Bernhoft solo, Ingebrigt Davik-Huset, Brattvåg

 

08.10.: Solokonsert med Audun Skorgen (på 7-strengs gitar), Jazzsirkelen Ålesund

 

29.09.: Ungjazzfestivalen i Ålesund; åpningskonsert med banda "Snirkel" og "the Peacocks"

 

08.09.: “FOLKELEGE TONAR”. Knut Ivar Bøe; Trekkspel, Bjørnar Myhr; Piano, Frode Grønmyr; Gitar - Valderøy Kyrkje 

 

27.08.: Ålesund kammermusikkfestival; "Tango & Vin"; Per Arne Glorvigen med venner; Sverre Indris Joner,  Steinar Haugerud, Harald Kvasnes,

Ai- Ling Chiu, Samuel Skrede, Siri Bergsmark, Daniel Amaro og danserne Karin Solanas og Chicho Nunez    Artistinfo

 

25.08.: Ålesund kammermusikkfestival åpningskonsert Arbeideren med Per Arne Glorvigen (bandoneon), Harald Kvasnes(gitar),

 

Ålesund Strykekvartett, Torun Sæter Stavseng(cello), Steinar Haugerud(kontrabass)      Artistinfo

 

 

01.08.: HAIR - St.James Theatre, New York, USA

 

 

24.07.: Hollywood Bowl, Los Angeles, California, USA: "Global Soul with Rickey Minor and Friends"; Stevie Wonder, Jonelle Monae, Sharon Jones,

The Soul Seekers and many others

 

22.07.: Bombastic Meatbats with special guest Kenny Aronoff (drums). The Baked Potato, Los Angeles, California, USA

 

12.07.: John Jorgenson/Albert Lee - Aladdin Theater, Portland, Oregon, USA

 

29.06.: Beauty and the Beast - Broadway in Chicago - Ford Center/Oriental Theatre, Chicago, Illinois,USA USA                                                                                                                                                                                                                                                                         Blue ChicagoBlues Club, Chicago, USA: J W Williams Blues Band (with Shun Kikuta) and Demetria Taylor, vocals

 

17.06.: Midtsommerjazz Ålesund; Odd Nordstoga, Baskery og jam med Stian Carstensen m.fl.

 

03.06.: Solokonsert med Håvard Sveås, Teaterfabrikken Ålesund

 

21.05.: Sommerforestilling v/1-årsstudentene ved Musikaldans og Musikkteaterlinja ved Bårdar Akademiet, Oslo, med bl.a. datter Synne i aksjon. 

Bilder: 1 2  3  4

 

21.04.: Reunionkonsert med WestpointRokken i Volda. 

 

14.04.: Oskar Sletfjerding, fløyte, og Ålesund Strykekvartett; verker av Kvandal, Sparre Olsen og Kjell Flem (urfamføring, fløyte solo) -

Kunstmuseet Kube - plakat

 

10.04.: "Ung Talent" Parken Kulturhus, unge lokale solister med Big Odd Band (jeg var med i "dommerpanelet") - VIDEO

 

09.04.: Ai-Ling Chiu, fiolin og Tor-Øyvind Hummelsund, klaver; Russisk aften med verker av Stravinsky og Prokofiev -  Spjelkavik Kyrkje

 

25.03.: Ålesund Strykekvartett og Bjørnar Myhr - Kammerkonsert Volsdalen kirke m/bl.a. Dvoraks pianokvintett i A-dur op.81 - forhåndsomtale

 

24.02.: Webjørn Sæther Trio (med Asbjørn Lerheim,gitar og David Gald, tuba) - Kunstmuseet Kube

 

12.02.: S-M-XL / "Takk for Sist" (Ina Breivik, Vibeke Haagensen og Astrid Overå) på Arbeideren.  Omtale

 

27.01.: We Will Rock You - norgespremiere Folketeateret Oslo, med bl.a. Brian May på gitar på avslutningsnummeret Bohemian Rhapsody.. 

 

14.01.: Arbeideren, Ålesund i regi av Jazzsirkelen: Jon Eberson Group med Ålesundsjentene Hilde Marie Kjersem på vokal og Hedvig M.Thomassen

(min tidligere elev) på gitar, samt Ålesund Strykevartett m.fl.               Forhåndsomtale

 

2010:

 

29.12.: Jazzsirkelens Julejazz/jam på Teaterfabrikken med "District Nine" under ledelse av Børre Dalhaug, samt div. "jammere"..

 

09.12.: Ocean Sound Recordings Giske; Journalist Bernt Jakob Oksnes forteller om "Den Usynlige", - Christel Alsos, sang/gitar/piano

 

04.12.: Bjørn Eidsvåg m/band, Parken Kulturhus

 

11.11.: Manhattan Transfer, Sjøborg, Ulsteinvik  - Forhåndsomtale

 

30.10.: Mamma Mia!  English version - Oslo Spektrum

 

27.10.: Chick Corea og Trondheim Jazzorkester, Bjørnsonhuset, Molde ("reprise" av den legendariske konserten under Moldejazz i 2000)

 

24.10.: Volsdalen kirke; Ålesund kammerkor med sammensatt Kammerorkester og solister (Magne Fremmerlid, Birgitte Velsvik, Charlotte Fongen, Håkon Matti Skrede) - Magnificat av Bach m.m. dir. Rune Bergmann

 

14.10.10 Stian Around a Hill Quartet (Stian Omenås),  Kristian Skårbrevik, Ålesund Strykekvartett - Kunstmuseet Kube

 

18.09.: BRIIF  Ingebrigt Davik- Huset, Brattvåg

 

17.09.: 10CC, Sjøborg, Ulsteinvik  - Forhåndsomtale

 

14.09.: Septemberdans/Nasjonalballetten - Parken Kulturhus

 

29.08.: Ålesund kammermusikkfestival: Vivaldi. De fire Årstidene - Ålesund kammersolister, fiolinsolist: Charlie Siem. Ålesund Kirke 

 

13.08.: Konsert med Gisle Børge Styve Trio på Musikkhøgskolen i forb. med pedagogdagene.

 

12.08.: The Original Bullshit Band (TOBB) i kjelleren på Chateau Neuf i forb. med pedagogdager (kurs) i Oslo/Musikkhøgskolen (Knut Anders Sørum (vokal), Javed Kurd (gitar), Lars Endrerud (bass), Erik Smith (trommer), Trond Nagell-Dahl (keyboard), Steinar Borvik (saxofon), Torbjørn Sunde (trombone) og Rune Haglund (trompet))

 

 

22.07.: Bobby Mc Ferrin Molde Domkirke (gjest: Eldbjørg Raknes),  - Romsdalsmuseet: Jeff Beck (med Narada Michael Walden;drums, 

Jason Rebello; keys og Rhonda Smith; bass.) Herbie Hancock (m/bl.a Vinnie Colaiuta; drums, Greg Phillinganes, keys/vc. og Tal Wilkenfeld; bs.) - Kulturhuset: Ola Kvernberg feat. Joshua Redman - Liarbird (hørte ikke hele konserten),  - Zigaboo Modeliste/Øystein Greni project

 

23.07.: Sula Art Ensemble m. bl.a. Brazz Brothers, Ytre Suløen, Asbjørn Lerheim, Webjørn Sæther, Nils Petter Molvær, Robert Post og flere,  - Motorpsycho/Trondheimssolistene, - Kulturhuset: Ensemble Denada (hørte ikke hele konserten), - Forum: Hedvig Mollestad Thomassen Trio m/gjester, bl.a. Hilde Marie Kjersem, - Kulturhuset: Bushman's Revenge (hørte ikke hele)

 

24.07.: Kulturhuset: Robben Ford/Bill Evans m/Etienne Mbappe; bass, Ryan Cavanaugh; banjo, Toss Panos; drums  - INFO

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

16.07.: Ålesund Båtfestival 2010: "Allsang på Sankten" med diverse artister, bla. Voxing og Geir Rønning, konsert med vokalgruppa Basix,

konsert med Håvard Sveås med venner (Børre Dalhaug, Audun Skorgen, Asbjørn Lerheim, Trude Farstad, Tricia Boutte og Geir Rønning)

 

ca. 05.07.: ? Moskva: Opera: Jolanta (av Tsjaikovsky) i Bolsjojteatrets "lille sal"?

 

ca. 03.07.:. Riga: orgelkonsert i Domkirka (?) - verker av Bach

 

18./19.06.: Midtsommerjazz i Gågata i Ålesund med diverse artister: Beady Belle, Farmers Market, Jan Eggum, Gammalgrass, Elephant9, Jaga Jazzist,

Nils Petter Molvær, Hot'n'Spicy, Ole Reinlund m/band (bl.a. Børre Dalhaug (tr.), Kåre Nymark jr.(trp.)), Ytre Suløen, Needlepoint, Big Odd Band m.fl.

 

11.06.: Sommerkonsert med unge solister Ålesund Kunstforening    PROGRAM

 

18.04.: Voxing/Brazz Brothers Parken Kulturhus

 

26.03.: Intimkonsert med Noora Noor og fullt band i Parken Kulturhus i forb. med en 60-årsfeiring

(spilte selv sammen med Måløy Musikklag tidligere på kvelden)

 

11.03.: Torsdagskonsert på Kunstmuseet Kube med Oskar Sletfjerding, Yngve Espedal, Tor A.Dyrseth og Miki Campins     Program

 

05./06.03.(?): "Footloose"  - Parken Kulturhus med elever fra Fagerlia v.g. skole/musikk, dans og drama   -  Omtale

 

21.-26.02.: London: Musicals: We Will Rock You, Thriller Live!, Hairspray!, Phantom of the Opera, Swan Lake (Svanesjøen),

ballett med russisk balletkompani

 

22.01.: Hedvig Mollestad Thomassen Trio + Mai Elise Solberg - Jazzsirkelen

 

17.01.: Min gode kollega Yngve Espedals avskjedskonsert i Spjelkavik Kirke med diverse samspillspartnere, bl.a. fra Kulturskolen 

(var også med og spilte på et nummer selv sammen med Carlos Alberici)

 

2009:

 

22.11.: Deep Purple Oslo Spektrum (Ian Gillan, Roger Glover, Ian Paice, Steve Morse, Don Airey)  -  omtale

 

07.11.: "Fra Null til Tull" - familie/barneforestilling i Løvenvold Kino med Inger Bakke, Audun Skorgen og Stian Omenås  - kort videopresentasjon

 

06.11.: Jazzsirkelen: Hot Club de Norvege (?)

 

13.09.: Orgelinnvielseskonsert Ålesund Kirke med bl.a. urfremføring av orgelverk av Kjell Flem (?)

 

29.08.: BRIIF (Bjørn Skjelten m/band) - I. Davik-Huset Brattvåg (?)

 

23.08.: Kirkekonsert Spjelkavik Kirke med Ane Rypdal; flygel og elektronikk, Jakob Rypdal (tidligere elev); el .gitar

 

22.08.: Jugendfest St.Olavs plass m/bl.a Robert Post,Vidar Johnsen/Peter Nordberg og Lind/Nilsen/Fuentes/Holm

 

28.07.:(Friheim, Langevåg): Sunnmøre Syreorkester (Stian Omenås, Asbjørn Lerheim, Terje Storsten, Øyvind Skarbø, Webjørn Sæther

 

25.07.: Sommerfesten, Giske; div. artister, bl.a. Jan Eggum, Robert Post, Maria Mena, Thom Hell, Marit Larsen, Haddy N'jie,  Jim Stark, Alexander Rybak, The Margarets, William Hut m.fl.

 

17.07.: Moldejazz: Han Bennink (trommer, solokonsert), Richard Galliano Quartet (m/bl.a. Richard Bona, bass)

 

15.07.: Moldejazz, Romsdalsmuseet: Raphael Saadiq, Jamie Cullum

 

 

 

19./20.06.: Midtsommerjazz i Kongens gate, Ålesund med bl.a.: Farmers Market, Ola Kvernberg trio, GammalGrass, Terje Rypdal

(m/Paolo Vinaccia og Ståle Storløkken), Silje Nergaard m/band, Lillebjørn Nilsen, Mathias Eick Quartet, Hilde Louise Asbjørnsen m/band,

Carsten Boe Trio

 

04.04.: Børre Dalhaugs Jazzcombo med Frode Grønmyr, Vidar Sæther, Kåre Nymark jr.og Jens Fossum - Teaterfabrikken

 

23.03.: Elever fra Jazzlinja ved Sund Folkehøgskole (bl.a. min tidligere elev Christian S. Winther) - Teaterfabrikken

 

28.02.:"Er det meg?" - Anita Valderhaug (m/bl.a.. Bjørnar Myhr, Knut Ivar Bøe og Arnfinn Blindheim) - Parken Kulturhus, Ålesund

 

28.02.: Gisle Børge Styve Trio - Teaterfabrikken

 

26.02.: Billy Elliot (The Musical) - Victoria Palace Theatre, London

 

25.02.: Thriller Live! - The LyricTheatre, London

 

24.02.: Les Miserables - Queen's Theatre, London

 

 

09.01.:"Blue Sonic Fuel" m.bl.a. Staffan William-Olsson (gitar) - Jazzsirkelen               Blue Sonic Fuel på MySpace

 

  

2008:

 

29.12.: Julejazz på Teaterfabrikken i regi av Jazzsirkelen m/Frode Grønmyr kvintett* (m/bl.a. Webjørn Sæther)

og etterfølgende jam der bl.a. både gamle og nye gitarelever av meg var sterket involvert..  

(*Audun Skorgen var ikke med denne gang, bassist for anledningen var Trygve Fiske)

 

29.11.: Ylvis III - Parken Kulturhus

 

14.11.: Hildegunn & Leif-Per - "Midtveis i Livets Swissrull"

 

10.11.:  BASIX ("mini-konsert" for elever og lærere) - Fagerliaulaen

 

08.11.: Voxing m/solist Ole Børud; DAVID av dir. Håvard Sveås

 

06.11.: Harald Kvasnes; gitar  / Oskar Sletfjerding; fløyte - Kunstmuseet Kube Ålesund

 

01.11.: Thomassen Trio (m/bl.a. min tidligere elev Hedvig M. Thomassen; gitar) - Jazzsirkelen Ålesund

 

24.10.: "Lama Pestocato" - Jazzsirkelen Ålesund (m/bl.a. Webjørn Sæther; sax. og Carlos Alberici, trommer)

 

18.10.: "The Show must Go On" - Olavshallen, Trondheim  Queen Tribute med bl.a. Åge Sten Nilsen

 

27.09.: Håvard Stubø Trio (med Roger Arntzen; bass og Magnus Forsberg; trommer) - Ungjazzmarkering, Hoffman Bar og Cafe, Ålesund

 

25.09.: "Ferdafolk" (Knut Ivar Bøe og Ingunn Linge Valldal) - Geiranger-Union Hotel (medvirket selv på et innslag..) I forbindelse med "Kulturskolefokus" - nettverksamling

 

07.09.: Kristin Asbjørnsen/Nymark Collective (Ingebrigt Davik-Huset, Brattvåg)   Forhåndsomtale

 

31.07.: Gammal Grass (Stian Carstensen, Ola Kvernberg, Ole Morten Vågan) - Rosekyrkja Stordal        BILDER:  1 3 4

 

17.07.: Moldejazz:

          (Anne Grete Preus), Marilyn Mazur Group, San Francisco Jazz Collective, Mary J Blige, Stian Westerhus solo, Jupiter+Jonas Kullhammar

          (Merkesteinane),The Shock, (Kaizers Orchestra)

 

26.06.: Mark Knopfler - The Joint/Hard Rock Hotel, Las Vegas    BILDER:   1   2

 

 

13.06.: Jazzsirkelen, Ålesund - "Tre unge musikere og en litt eldre":

Christian Winther, el-gitar (min elev fra musikklinja)/Adrian L. Waade, fiolin/Dan Peter Sundland, el-bass/ Hans Hulbækmo, trommer. -       

  

31.05.: Jubileumskonsert med Voxing og Rein Alexander - Parken Kulturhus

 

24.05.: "Blue Nights Live" - Flere band: Frank Bjørdal Band,  Roadhouse Twisters og Little Andrew -  Sted:Toldboden (Aalesund Blues Club)

 

28.03.: Gitarworkshop med Frode Alnæs - ID-Huset Brattvåg

 

27.03.: Haram Fusion Factory under ledelse av Frank Brodahl med gjestesolist Frode Alnæs - Ingebrigt Davik-Huset Brattvåg

 

06.03./07.03.: Musikalen West Side Story med elever fra Fagerlia vgs. Musikk/Dans/Drama (bl.a. datter Synne og egne gitarelever) 

                     -Ålesund Teaterfestival   - Parken Kulturhus          program                            omtale

 

02.03.: "Tors Hammer" m. bl.a. elever og lærere fra Ålesund Kulturskole (bl.a. egne gitarelever)  - Parken Kulturhus

 

2007:

 

25.11: Ålesund Ballettskole: "Svanesjøen  -with a twist" (m/bl.a. datter Synne..)

 

14.11: Sigvart Dagsland Parken kulturhus Ålesund

 

09.11: Margot - The Show (Ina Breivik)- Arbeider'n Ålesund

 

01.11.: Raske Menn - The Fast Show - Parken Kulturhus, Ålesund

 

26.10.: The Sound of Music - London Palladium (Studietur med Ålesund Kulturskole)

 

27.10.: The Lion King- Lyceum Theatre - London

 

 

23.10.: Øystein Sunde og "Meget i Sløyd" - "Sånn er'e bare" - Parken Kulturhus, Ålesund

 

20.10.:   Marit Voldsæter - "Med Ræven i Fatle" - Parken Kulturhus, Ålesund (med Espen Beranek Holm, Kai Taule og Ole Morten Aagenæs)

 

06.10.07: Are Kalvø, Ingebrigt Davik-huset, Brattvåg (James1st spilte noen låter etter forestillingen)

 

29.09.07: Legopulver - Invit, Ålesund (Ungjazzmarkering 2007)

 

28.09.07: Ungjazzmarkering 2007 - åpningskonsert Teaterfabrikken med div. lokale utøvere, bl.a. elever fra musikklinja på Fagerlia vgs.

 

25.09.07: Patrik Karlsson; Lutt - Nora Roll; Viola da Gamba   - Einarvikgata, Ålesund

 

05.08.07: TOTO +Dance With A Stranger og "Gylne Tider" m.div. artister; bl.a.: Return, Ole I'dole, Style og Alphaville-Sunnmørshallen, Ålesund

              Omtale

 

Moldejazz 2007:

 

              Esperanza Spalding, Lionel Loueke Trio, Banjovi (med Stian Carstensen m.fl., bl.a. Ola Kvernberg som "gjesteartist")

 

20.07.07: Wayne Shorter Quartet (med John Patitucci;bass, Brian Blade;trommer og Danilo Perez; piano)

              (+ Div. gratiskonserter i Alexandraparken og på Rådhusplassen, bl.a. Focolift )

 

12.05.07: Håvard Sveås m/band (Bernt Roar Baade; trommer, Knut A. Antonsen; gitar, Audun Skorgen; bass), Arbeider'n, Ålesund

 

26.04.07: "Spansk aften" Kunstmuseet Kube m/Ålesund Strykekvartett, Patrik Karlsson og Karoline Isaksen; kolleger fra Ålesund Kulturskole

 

12.04.07: Bjørnar Myhr, Knut Ivar Bøe, Øystein Salhus og Tor Andreas Dyrseth - Kunstmuseet Kube.  (Tango/Piazzolla m.m.)

 

30.03.07: Kristin Asbjørnsen (m/ Jostein Ansnes og Jarle Bernhoft; gitarer/bass/vokal og Knut Aalefjær; perc.) - Borgund Kirke (konsertskriv)

 

 

2006:

 

27./28.12.06: Smukfestivalen 2006 Langevåg; div.konserter:

Robert Post(tidligere elev av meg på musikklinja, han hadde også med to andre tidligere elever i bandet, Kristian Blø Olsen (gitar) og Andreas Roald (bass)),Frogner Tennisclub m/Tommy Kristiansen; gitar, Ola Kvernberg Trio,  Frode Alnæs/Kenneth Ekornes duo,

Blues Concept and the Power Horns, Ytre Suløen m/Tricia Boutte, Bada Bing; lokalt prosjekt-band med mange kjentfolk og tidligere spillekompiser.  Sistnevnte konsert ble for øvrig dessverre  avbrutt så altfor tidlig pga. branntilløp i lokalet...

 

29.11.06: Frode Kjekstad Trio, Jazzsirkelen Ålesund

 

16.11.06: Vamp i full symfoni (VAMP + Kringkastingsorkesteret) ; Sunnmørshallen, Ålesund  omtale

 

11.11.06: Bjørn Berge + Vidar Busk, Parken, Ålesund  - "November Rain" bluesfestival

 

21.10.06: Ove Kvangarsnes; fiolin, Guro Kvarven; klaver (Mozart, Bach, Debussy, Grieg)- Kunstmuseet Kube, Ålesund

 

13.10.06: "Møre Banan - kvelden er enno krum"  (Fredrik Steen /Ørjan Liavåg); Arbeider'n, Ålesund

 

26.08.06: a-ha (+ Minor Majority, Ane Brun); Color Line Stadion, Ålesund (omtale)

 

 

 

 

 

14.07.06: Dance with A Stranger (Båtfestivalen Ålesund) (DWAS overtok scena rett etter "Chicago Tribute Concert", som jeg selv var med på)

 

 

 

02.06.06: Kirsti Huke kvartett, Teaterfabrikken - Jazzsirkelen

 

27.04.06: VAMP, Parken Kulturhus, Ålesund

 

22.04.06: Bunch of Chops, Haram Fusion Factory og Nordøyane Storband, Ingebrigt Davik-Huset, Brattvåg (omtale)

 

20.04.06 : Jan Eggum solo, Teaterfabrikken. Ålesund

 

18.03.06: Børre Dalhaugs Big Band Blast, Parken Kulturhus,Ålesund

 

07.03.06: Grease, (skoleforestilling) Musikk/dans/drama-linja ved Fagerlia vgs. (bl.a. egne elever); Parken Kulturhus, Ålesund

 

15.02.06: Gordon/ Lerheim/ Arntzen/ Mjåset Johansen Kvartett, Jazzsirkelen/Teaterfabrikken, Ålesund

              (min gamle elev Asbjørn Lerheim spilte forøvrig for anledningen på min ENGL gitarforsterker..)

 

06.01.05: "Three and One" m/Lars Martin Thomassen, Bjørn Alterhaug, Per Husby og Finn Sletten, Jazzsirkelen/Teaterfabrikken, Ålesund

 

2005:

 

14.12.05: Julekonsert med The Real Thing og Sigrid Brennhaug, Teaterfabrikken , Ålesund

 

 

20.10.05: Bill Wyman's Rhythm Kings (plakat)m/bl.a. Albert Lee og Andy Fairweather Low;gitar og Eddie Floyd;vokal - Bjørnsonhuset,Molde

 

11.10.05: We Will Rock You; Dominion Theatre, London ! (musical)

 

10.10.05: Saturday Night Fever; Apollo Victoria Theatre, London ! (musical)

 

25.09.05: Jubileumskonsert/"Aftensang" i Borgund kyrkje med Borgund Kyrkjekor (der bl.a. mine foreldre er med..)

 

23.09.05: Funky Butt m/gjesteartist Leroy Jones; trompet , Ålesund JazzForum

 

22.09.05: Ålesund Kammermusikkforums åpningskonsert i Avholdshjemmet i Ålesund m/div. deltagere, bl.a. en god del kolleger fra 

              Ålesund Kulturskole

 

06.08.05: Frode Grønmyr kvartett m/Audun Skorgen (bass), Peter Wergeni (sax) og  Norvald Dahl (piano).

 

 

21.07.05: Arild Andersen m/Ferenc Snetberger (gitar) og Paolo Vinaccia (trommer/perc.) (Moldejazz)

              Dag Arnesen Trio m/Terje Gewelt og Pål Thowsen. -  Hilde Marie Kjersem, Jon Eberson, Bjørn Kjellemyr (se også 15.04.05)

 

19.07.05: Dr.Lonnie Smith (B3) m/ Mark Whitfield (gitar) og Winard Harper (trommer) (Moldejazz)

              Ilmiliekki Quartet (Moldejazz)

 

 

16.07.05: The Margarets (Ålesund Båtfestival)

 

05.06.05 "Jazzgudstjeneste" i Borgund kirke m/Anne Marte Slinning og Sula Trad. band (m/bl.a.Terje Tafjord og Jens Arne Molvær)

 

03.06.05 Ålesund Storbandfestival, Sunnmørshallen m/bl.a. Haram Fusion Factory og Bunch of Chops

 

22.04.05 Teaterfabrikken; The Backroom Boys m/Jerry Donahue + "gitarklinikk" med Donahue hos Nakken Musikk tidligere på dagen.

 

 

23.02.05 Teaterfabrikken, Ålesund: The Real Thing (m/Atle Nymo; sax)

 

19.02.05 Fogdegården/UKA-05 ; SPAN (omtale)

 

18.02.05 Ålesund Jazz Forum; Subtonic (m/bl.a. Asbjørn Lerheim)

 

12.02.05Volsdalen kirke; Konsertmusikalen DAVID av og med Håvard Sveås, med koret Voxing, strykeorkesteret Indre Strøk, solist

Heine Totland og musikere G.K.Breivik, Bernt R. Baade og Knut A. Antonsen.

 

2004:

 

28.12.04 Ålesund Jazz Forums "Julejazz" på Parken Hotell m 2 scener/2 band: "Sula Jazzkvintett" (Asbjørn Lerheim, Terje Storsten,

Webjørn Sæther, Kåre Nymark jr. og Klaus Robert Blomvik) og Bokkereidars Blues Band.

 

18.12.04 "Julenattine" i Ålesund Kirke med Nørvøy Ungdomskorps, Ungdomskoret Respons og sammensatt "trad.band"

(m/ Bjørnar Myhr,Kåre Nymark jr., Bjørn Skjelten, Vidar Sæther og Roar Sæther), div. solister; bl.a. Anita Valderhaug/Bjørnar Myhr, 

Birgitte Velsvik.

 

26.11.04 Ålesund Strykekvartett m/ pianist Bjørnar Myhr; bl.a. Cesar Francks pianokvintett i F-moll (Avholdshjemmet , Ålesund)

 

22.10.04 Hilde Marie Kjersem /TUB Quartet, Ålesund Jazz Forum

 

08.10.04 Ingrid Bjørnov; ”Klassisk Hærverk”; Bjørnsonhuset, Molde

 

03.10.04 ”Kulturmix-koret”, dir.Per Oddvar Hildre, Ytre Suløen og Beijing Baroque Ensemble; Beijing, Kina

 

30.09.04 Secret Garden; Beijing, Kina

 

 

08.08.04 Skruk m/bl.a.Tord Gustavsen (Volda Kyrkje)

 

 

15.07.04. (Moldejazz):Stian Carstensen (m/Ernst Reijsiger, Arve Henriksen, Jarle Vespestad og Håvard Wiik)

 

15.07.04. (Moldejazz):Stevie Wonder

 

 

14.06.04. (Valle Hovin, Oslo): Paul McCartney (m.bl.a. Abe Laboriel jr.; trommer)

 

24.06.04.(Dei Nynorske Festspela, Aasen-tunet, Hovdebygda): "Saman i Gaman" m/Fliflet/Hamre, Knut Reiersrud og

                                   Ingor Ántte Áilu Gaup

 

13.02.04 (UKA i Ålesund): Big Bang, Fogdegården, Ålesund

Jan Eggum/Kaia Huuse (Teaterfabrikken Ålesund)

Marie Bergman/Sigrid Brennhaug (Teaterfabrikken Ålesund)

 

2003 :

 

Michael Brecker/Farmers Market (Moldejazz)

Michael Brecker/Urban Connection (Moldejazz)

Dum Dum Boys + Kaizers Orchestra (Moldejazz)

Mezzoforte (Teaterfabrikken, Ålesund )

? Kristian Valen; ”Fartøy Valen” (Skansen scene, Ålesund)

? Damp (m/bl.a. tidligere elev Asbjørn Lerheim) (Ålesund Jazz Forum)

 

2002:

 

 

2001:

 

 

2000:

 

1999:

 

Joe Cocker (Molde, Romsdalsmuseet, ikke sikker på årstall)

 

1998:

 

 

1997:

 

 

1996:

 

 

 

1994:

 

Little Feat (Moldejazz)

Frode Alnæs(flere konserter; Frode Alnæs Band (1992 el. –94)

Farmers Market (Moldejazz) (band)

Terje Rypdal (Moldejazz) (flere konserter m/forskj. band og prosjekter, bl.a. dobbelkonsert for to el.gitarer og orkester m/Ronni Le Tekrø og Tr.heim symf.ork., Daredevils

Don Byron (Moldejazz) (band)

 

1993:

 

Jimmy Smith Quartet (Moldejazz) (band)

Van Halen (Oslo Spektrum)

 

1992:

Brecker Brothers m/bl.a. Mike Stern og Dave Weckl (Moldejazz) (band)

Prince (Oslo Spektrum) (ikke sikker på årstall)

 

1991:

(husker ikke..)

 

1990:

 

 

1989:

 

Zawinul Syndicate (m/bl.a. Scott Henderson;gitar) (Moldejazz) (band)

 

1988:

 

Steve Gadd & The Gadd Gang (Moldejazz)

Marc Johnsons Bass Desires (m/John Scofield, Bill Frisell, Peter Erskine) (Moldejazz)

David Lee Roth m/bl.a. Steve Vai (Drammenshallen) (-88 eller -89)

 

1987:

 

John Scofield Group m bl.a. Dennis Chambers;trommer og Gary Grainger;bass (Moldejazz)

Manhattan Transfer (Moldejazz)

 

1986:

 

John McLaughlins Mahavishnu orchestra (m/bl.a. Jonas Hellborg; bass) (Moldejazz)

Masqualero (Moldejazz) (ikke sikker på årstallet)

Andre konserter, ikke tidfestet:

(i Ålesund, hvis ikke annet angitt)

Toto (Oslo Spektrum) (1992 el. 1995?)

Elton John (Oslo Spektrum) (1995 el. 1998?)

Steve Vai (Rockefeller, Oslo) (ca. 1993-94?)

Joe Satriani (Sentrum scene, Oslo) + Adrian Legg (”oppvarmingsartist”)

Tower of Power (Bankettsalen/Parken Hotell, Ålesund)

Deep Purple (m/Ritchie Blackmore, Ian Gillan, Jon Lord, Roger Glover og Ian Paice) + Status Quo (“support-band”) (Valle Hovin, Oslo)

John Scofield/Steve Swallow (Volda)

Petra (Kristiansand)

Bjørn Eidsvåg (flere konserter)

Sigvart Dagsland (flere konserter)

The Real Thing (flere konserter)

Jan Eggum (flere konserter, solo og m/band)

Øystein Sunde; flere konserter/forestillinger : bl.a. "Øystein Sunde..og vel så det" og  "Ja Takk, begge deler" m/Halvdan Sivertsen

Nymark Collective (Jazz Forum Ålesund)

Ylvis m/band

Paal Nilssen-Love solo, (Ungjazz)

Dingobats (Ålesund Jazz Forum)

Jaga Jazzist (Ungjazz, Ålesund)

Ola Kvernberg (flere konserter)

Anne-Grethe Preus (flere konserter)

Niels Henning Ørsted Pedersen/Ulf Wakenius (Ålesund Jazz Forum)

Arild Andersen/Frode Alnæs/Alphonse Mouzon (Ålesund Jazz Forum)

Kenneth Sivertsen/Herborg Kråkevik (Ålesund) ; "cabaret"

S-M-XL (flere forestillinger) (har også spilt med disse selv)

Brazz Brothers (flere konserter, bl.a. m/Povl Dissing)

Which Witch ”rockeopera” (m.bl.a. Benedicte Adrian, Ingrid Bjørnov og Jahn Teigen) (Holmenkollen, Oslo)

Jon Eberson (Moldejazz og Ålesund?)

Gruppe med ”Tuva-sangere” fra Mongolia (strupesang/overtonesang) (Florø) (1990/91?)

September When (m/bl.a. Morten Abel) ("Keiser'n", Ålesund)

Dieter Falk (Kristiansand?) (1988/89?)

Niels-Henning Ørsted Pedersen/Palle Mikkelborg/Kenneth Knudsen (Kristiansand)

The Heavy Gentlemen (m/bl.a. Knut Reiersrud og Paolo Vinaccia) (Kristiansand)

Hans-Inge Fagervik (flere konserter)

Bjarte Leithaug

Ole Staveteig (Molde)

Per-Erik Hallin (flere konserter)

Lava (flere konserter)

Vazelina Bilopphøggers (show)

Dizzie Tunes m.fl. (flere show, både i Oslo og Ålesund)

Øystein Sunde (show) (Oslo)

Gitarkameratene ?

Koinonia (flere konserter, bl.a Fagerliaaulaen/Fagerlihallen Ålesund)

Hellbillies (m/gitarist Lars Håvard Haugen..) (flere konserter)

Marius Müller

Ketil Stokkan Band ("Keiser'n", Ålesund)

Mezzoforte ("Keiser'n", Ålesund)

Jørun Bøgeberg

Helge Jordal m/band, bl.a. gitarist Mads Eriksen

Øystein Sunde/Halvdan Sivertsen

Frank Gambale/Håkon Graf/Erik Smith/Frode Berg (Håkon Grafs Grafitti) (Ålesund Jazz Forum)

Knut Reiersrud (flere konserter)

Hot Club De Norvege (flere konserter, bl.a. Ålesund jazz Forum)

Fliflet/Hamre Energiforsyning (Ålesund Jazz Forum)

Isglem ; Karl Seglem /Terje Isungset (Ålesund Jazz Forum)

Terje Rypdal (flere konserter, bl.a. Ålesund Jazz Forum)

Dance With A Stranger (flere konserter)

Marcus Paus ("verdens raskeste gitarist"?!?)

Ytre Suløens Jassensemble (flere konserter)

SKRUK (flere konserter)

Jerusalem (flere konserter,bl.a i Fagerliaulaen Ålesund)

The Front m.bl.a Tommy Funderburk (Fagerliaulaen Ålesund?)

Joe English Band  (Fagerliaulaen Ålesund?)

Nazareth/Uriah Heep (Fagerlihallen ålesund?)

Jon EbersonGroup (m/bl.a. Sidsel Endresen)

Chris Thompson Band, Lava m.fl. (Utekonsert Byparken)

FestiGavla”; utekonsert Borgundgavlen/Sunnmøre Museum på slutten av 70-tallet (?)

m. bl.a. Denny Laine Band, Veslefrikk (m/Anne Grete Preus)og flere (litt usikker her, husker ikke alle detaljene..)

Jeg har vært på enda flere konserter enn dette, bl.a. under Moldejazz, men jeg kan ikke huske alle. (Jeg har f.eks. sikkert vært på over

100 konserter bare på Moldejazz..), og jeg har også vært på en rekke mindre, lokale og "uformelle" konserter som ikke er tatt med her.