LIVE

KONSERTER/SPILLEJOBBER m.m. 2009

(i kronologisk rekkefølge, nyeste nederst)

 

ARKIV: 2008/2007 2006/2005/2004 2003/2002

Ketil Strands hjemmesider

www.ketilstrand.com

01.02.: Spilte bl.a. "Overmåde full av nåde" som postludium under gudstjenesten i Borgund Kirke sammen med organist Kjetil Kvangarsnes.

 

05.02.: Spjelkavik Grand Prix 2009 (se også SGP-bandet)

 

21.02.: ABBA-konsert med Nørvøy ungdomskorps med solister og band (bl.a. Johan Sewerin/keyb. og Lars Øverås/bass)

 

06.03.: CLIPSJazzsirkelen

 

14.03.: I anledning bryllupet til min svoger Kjell R. Hansen og Ragnhild Skarbø, spilte jeg under vielsen i Borgund kirke sammen med organist Kjetil Kvangarsnes, samt diverse underholdningsinnslag på bryllupsfesten etterpå, sammen med bl.a. min kone Sølvi og min datter Synne..

 

21.03.: Jubileumskonsert Vatne Hornmusikklag m/solister (bl.a. Thomas Brøndbo, Hans Petter Kaggerud, Ingunn Drabløs,Odd Leif Tomren m.fl.), Tennfjord Mannskor og Band; foruten meg bestående av Roger A. Fiskerstrand; bass, Hans Petter Kaggerud; tangenter og Bjørn Skjelten; trommer.

 

29.03.: Spilte en kort avdeling under en korpskonsert i Parken Kulturhus sammen med "Hessa Band"; et ungdoms-"storband" under ledelse av Tor Haram, bestående av ungdommer fra Hessa-området (jeg var "vikar" for den faste gitaristen..)

 

19.04.: Skodje Blandakor - populærkonsert i Idrettshallen på Skodje med solist Marius Solevågseide og band bestående av meg, Carlos Alberici (trommer), Johan Sewerin (tangenter) og Lars Øverås (bass).  Spilte bl.a. Bohemian Rhapsody og Birdland sammen med koret, samt en egen "bandavdeling" med noen av Marius' egenkomponerte låter pluss et par av mine instrumentallåter.

 

29.04.: 100-års jubileumsforestilling for Valderøy Barneskule i idrettshallen på Valderøy; skoleforestilling pluss kveldsforestilling med tilsammen ca. 1500 publikummere.  Alle elevene deltok med sang, dans og drama, og jeg var med i et sammensatt "husband" for anledningen sammen med Johan Sewerin (tangenter), Charlie Wise (trommer) og Marte Kristin Brunvoll (bass).  Min kone Sølvi (som er lærer ved skolen) var en av "regissørene" for forestillingen, og vår datter Synne var også involvert som koreograf og instruktør for flere av elevenes danseinnslag.

 

04.07.: Living Earth Stranda

 

11.07.: Living Earth m/gjester* - Båtfestivalen     *Elisabeth "Bettan" Andreassen, Trude Farstad, Øyvind Lied

 

01.08.: Living Earth Ørsta (med Øyvind Lied)

 

05.09.: Living Earth (med Øyvind Lied) Sunnmørshallen

 

18./19.09.: "Tom Jones"- konserter med korpset "Gjallarhorn" med band og solist Lasse Sagen; Friheim, Langevåg og Parken Kulturhus, Ålesund

 

26.09.: Living Earth m/gjester: Trude Farstad, Øyvind Lied, Bjørn-Ivar Helgesen + Support-band: The Shock

        Stordalshallen, Stordal

 

16.10: CLIPS Kaffikari Ulsteinvik

 

24.10: CLIPS Storyville Jazz Club, Molde

 

17.10.: Living Earth Rica Parken Ålesund

 

05.11.: Brothers in ArmsTeaterfabrikken, Ålesund   BILDER

 

15.11.: Band med elever fra Kulturskolen + "Hessaband" (v/Tor Haram) m.fl. Parken Kulturhus, jeg var med og spilte litt selv også..(?)

 

23.11.-06.12.: Putti Plutti Pott

 

04.12.: Living Earth SAS-hotellet

 

22.12.: Julenattinè Ulstein kirke med Jan Thormodsæter, Ivar Thormodsæter, Øyvin Sønnesyn og Kåre Nymark, + div. lokale solister

 

26.12.: Living Earth Ingebrigt Davik-Huset Brattvåg